Asiakaspalvelu

Niina Pellinen

Asiakaspalvelu, tilaukset

niina.pellinen@etsnord.fi

040 126 3788

Niko Skonbäck

Asiakaspalvelu, tilaukset

niko.skonback@etsnord.fi

040 195 5844

Maiju Rantanen

Taloushallinnon assistentti

maiju.rantanen@etsnord.fi

040 682 5921

Recair asiakaspalvelu

Heli Helimaa-Repo

Tarjouslaskenta

heli.helimaa-repo@recair.fi

050 315 6782

Nouto

Hans Hayles

Noutomyynti

nouto@etsnord.fi

040 647 3997

Joona Seppälä

Noutomyynti

nouto@etsnord.fi

040 647 3997

Myynti

Hanna Liiri

Myynti, Etelä-Suomi

hanna.liiri@etsnord.fi

045 631 9493

Samuel Rutanen

Myynti, Etelä-Suomi

samuel.rutanen@etsnord.fi

0400 187 737

Pasi Leskinen

Myynti, Itä-Suomi

pasi.leskinen@etsnord.fi

040 573 0657

Junnu Haara

Myynti, Kaakkois-Suomi

junnu.haara@etsnord.fi

040 848 4847

Janne Lehtonen

Myynti, Lounais-Suomi ja Pirkanmaa

janne.lehtonen@etsnord.fi

050 400 3300

Jens Rönnqvist

Myynti, Länsi- ja Pohjois-Suomi

jens.ronnqvist@etsnord.fi

0400 562 801

Recair myynti

Matti Luoma

Myynti, Etelä-Suomi

matti.luoma@recair.fi

050 430 7760

Jyrki Niemelä

Myynti, Etelä-Suomi

jyrki.niemela@recair.fi

040 556 0951

Ilkka Sinisalo

Ilkka Sinisalo

Myynti, Pirkanmaa, Keski- ja Länsi-Suomi

ilkka.sinisalo@recair.fi

040 825 6628

Mia Lund

Myynti & tarjouslaskenta, Pirkanmaa, Keski- ja Länsi-Suomi

mia.lund@recair.fi

050 407 8941

Janne Jelekäinen

Myynti, Pohjois-, Keski- ja Itä-Suomi

janne.jelekainen@recair.fi

044 528 0843

Logistiikka ja varasto

Erki Adamson

Kuljetukset

erki.adamson@etsnord.fi

050 433 8400

Raido Akken

Kuljetukset

raido.akken@etsnord.fi

040 350 3494

Recair tuotanto

Antti Airas

Tuotantopäällikkö

antti.airas@recair.fi

040 737 5314

Jarkko Haapamäki

Tuotannon suunnittelu ja ohjaus

jarkko.haapamaki@recair.fi

050 466 3576

Tekniset palvelut

Miko Makkonen

Tuoteryhmäpäällikkö, NORDduct, NORDsilencer, NORDroof, NORDexternal & NORDdoor

miko.makkonen@etsnord.fi

040 563 8573

Oskari Mattila

Tuoteryhmäpäällikkö, NORDsmoke, NORDfire & NORDdamper

oskari.mattila@etsnord.fi

040 831 9120

Marcus Hintze

Tuoteryhmäpäällikkö, NORDcanopy

marcus.hintze@etsnord.fi

0440 304 896

Kadi Alber

Tuoteryhmäpäällikkö, NORDdiffuser, NORDdamper & NORDgrille

kadi.alber@etsnord.fi

045 266 9999

Jarmo Palander

Tuoteryhmäpäällikkö, NORDaccessories

jarmo.palander@etsnord.fi

050 500 2663

Seppo Putkonen

Tuoteryhmäpäällikkö, NORDfan

seppo.putkonen@etsnord.fi

0500 460 715

Andres Hiiesalu

Tuoteryhmäpäällikkö, NORDrect & tekninen laskenta

andres.hiiesalu@etsnord.fi

0400 354 342

Markus Tolonen

NORDcanopy, suunnittelupalvelu & laskenta

markus.tolonen@etsnord.fi

045 133 8242

Olli Suvisuo

Tuotepäällikkö, suunnittelijat

olli.suvisuo@etsnord.fi

040 150 8430

Markku Vasara

ETS Control, asiantuntija

markku.vasara@etsnord.fi

050 469 5135

Aleksi Kähärä

Kehityspäällikkö, Recair

aleksi.kahara@recair.fi

040 544 7687

Kalle Juntunen

Mekaniikkasuunnittelija, Recair

kalle.juntunen@recair.fi

050 408 1388

Paavo Kujala

Automaatiosuunnittelija, Recair

paavo.kujala@recair.fi

040 849 3145

Martti Sippola

Huoltoinsinööri

martti.sippola@etsnord.fi

040 194 0226

Markkinointi

Ida Lee

Markkinointipäällikkö

ida.lee@etsnord.fi

040 526 8846

Anni Mattila

Markkinointiassistentti

anni.mattila@etsnord.fi

040 595 0976

Hallinto

Markku Mattila

Partner, Group myynti ja markkinointi

markku.mattila@etsnord.fi

040 0707030

Jari Lehtonen

Partner, maajohtaja

jari.lehtonen@etsnord.fi

040 504 2709