Asiakaspalvelu

Niina Pellinen

Asiakaspalvelu, tilaukset

niina.pellinen@etsnord.fi

040 126 3788

Niko Skonbäck

Asiakaspalvelu, tilaukset

niko.skonback@etsnord.fi

040 195 5844

Maiju Rantanen

Taloushallinnon assistentti

maiju.rantanen@etsnord.fi

040 682 5921

Recair asiakaspalvelu

Heli Helimaa-Repo

Tarjouslaskenta, Recair-ilmankäsittelykoneet

heli.helimaa-repo@recair.fi

050 315 6782

Nouto

Hans Hayles

Noutomyynti

nouto@etsnord.fi

040 647 3997

Joona Seppälä

Noutomyynti

nouto@etsnord.fi

040 647 3997

Myynti

Hanna Liiri

Myynti, Etelä-Suomi

hanna.liiri@etsnord.fi

045 631 9493

Samuel Rutanen

Myynti, Etelä-Suomi

samuel.rutanen@etsnord.fi

0400 187 737

Janne Lehtonen

Myynti, Lounais-Suomi ja Pirkanmaa

janne.lehtonen@etsnord.fi

050 400 3300

Jens Rönnqvist

Myynti, Länsi- ja Pohjois-Suomi

jens.ronnqvist@etsnord.fi

0400 562 801

Pasi Leskinen

Myynti, Itä-Suomi

pasi.leskinen@etsnord.fi

040 573 0657

Junnu Haara

Myynti, Kaakkois-Suomi

junnu.haara@etsnord.fi

040 848 4847

Recair myynti

Ilkka Sinisalo

Ilkka Sinisalo

Myynti, Recair-ilmankäsittelykoneet, Pirkanmaa ja Lounais-Suomi

ilkka.sinisalo@recair.fi

040 825 6628

Jyrki Niemelä

Myynti, Recair-ilmankäsittelykoneet, Etelä- ja Pohjois-Suomi

jyrki.niemela@recair.fi

040 556 0951

Mia Lund

Myynti, Recair-ilmankäsittelykoneet, Pirkanmaa, Keski-Suomi ja Pohjois-Karjala

mia.lund@recair.fi

050 407 8941

Matti Luoma

Myynti, Recair-ilmankäsittelykoneet, Etelä-, Itä- ja Länsi-Suomi

matti.luoma@recair.fi

050 430 7760

Janne Jelekäinen

Myynti, Recair-ilmankäsittelykoneet, Pohjois- ja Itä-Suomi

janne.jelekainen@recair.fi

044 528 0843

Logistiikka ja varasto

Erki Adamson

Kuljetukset

erki.adamson@etsnord.fi

050 433 8400

Raido Akken

Kuljetukset

raido.akken@etsnord.fi

040 350 3494

Recair tuotanto

Antti Airas

Tuotantopäällikkö, Recair-ilmankäsittelykoneet

antti.airas@recair.fi

040 737 5314

Jarkko Haapamäki

Tuotannon suunnittelu ja ohjaus, Recair-ilmankäsittelykoneet

jarkko.haapamaki@recair.fi

050 466 3576

Tekniset palvelut

Miko Makkonen

Tuoteryhmäpäällikkö, kanavatuotteet ja järjestelmät

miko.makkonen@etsnord.fi

040 563 8573

Oskari Mattila

Tuoteryhmäpäällikkö, säätö-, savu- ja palopellit

oskari.mattila@etsnord.fi

040 831 9120

Marcus Hintze

Tuoteryhmäpäällikkö, ammattikeittiöiden ilmanvaihtolaitteet

marcus.hintze@etsnord.fi

0440 304 896

Jukka Kotajärvi

Tuoteryhmäpäällikkö, Recair-ilmankäsittelykoneet

jukka.kotajarvi@etsnord.fi

0400 278 838

Olli Suvisuo

Tuotepäällikkö, suunnittelijat

olli.suvisuo@etsnord.fi

040 150 8430

Markku Vasara

Tuotepäällikkö, automaatio

markku.vasara@etsnord.fi

050 469 5135

Markus Tolonen

NORDcanopy-tuotteet, suunnittelupalvelu ja laskenta

markus.tolonen@etsnord.fi

045 133 8242

Andres Hiiesalu

Tekninen laskenta

andres.hiiesalu@etsnord.fi

0400 354 342

Martti Sippola

Huoltoinsinööri

martti.sippola@etsnord.fi

040 194 0226

Aleksi Kähärä

Kehityspäällikkö, Recair-ilmankäsittelykoneet

aleksi.kahara@recair.fi

040 544 7687

Kalle Juntunen

Mekaniikkasuunnittelija, Recair-ilmankäsittelykoneet

kalle.juntunen@recair.fi

050 408 1388

Paavo Kujala

Automaatiosuunnittelija, Recair-ilmankäsittelykoneet

paavo.kujala@recair.fi

040 849 3145

Kadi Alber

Tuoteryhmäpäällikkö, ilmavirtasäätimet ja päätelaitteet

kadi.alber@etsnord.fi

045 266 9999

Seppo Putkonen

Tuoteryhmäpäällikkö, puhaltimet ja oviverhot

seppo.putkonen@etsnord.fi

0500 460 715

Jarmo Palander

Tuoteryhmäpäällikkö, asennus- ja kiinnitystarvikkeet

jarmo.palander@etsnord.fi

050 500 2663

Hallinto

Markku Mattila

Partner, Group myynti ja markkinointi

markku.mattila@etsnord.fi

040 0707030

Jari Lehtonen

Partner, maajohtaja

jari.lehtonen@etsnord.fi

040 504 2709

Ida Lee

Markkinointipäällikkö

ida.lee@etsnord.fi

040 526 8846

Anni Mattila

Markkinointiassistentti

anni.mattila@etsnord.fi

040 595 0976